počátek

Myšlenka regionálních slavností Dolního Povltaví se zrodila před několika lety u klecanského přívozu. Hudebnice a herečky Blanka Laurychová, Ludmila Szollsová a Lenka Vychodilová tehdy oslovily jednotlivé starosty na obou březích, kteří pochopili, jaká jedinečná příležitost se tu naskytla. Loňský první ročník položil základ nové tradici.

ilustrace

druhý ročník

Druhý ročník Slavností pravého a levého břehu se uskutečnil 15. září 2012. Akce navázala na loňský úspěšný první ročník - od 10 hodin dopoledne až do půlnoci se propojili Vltavské břehy mezi obcemi Klecany a Roztoky u Prahy proplouvajícími loděmi, díky kterým si návštěvníci užili program na obou stranách řeky.

ilustrace

Na obou březích se společně vařila polévka, bylo připraveno je pestré občerstvení i atraktivní workshopy: plstění ovčí vlny, společnost Bona – vitráže, pletení košíků, malování na líčka, trampolína, šlapací auta, hasiči Klecany, kajaky HG sport. Děti zabavil koňský povoz a řada soutěží. Pro lepší představu nahlédněte také do galerie a na stránku ohlasů.